G: Onko miehesi laiska?
Kommentit (7)
Ei ole laiska, painaa duunia ihan hulluna, ei ole normaaleja työaikoja. Rempat teetetään muilla ja siivoukset hoidan minä (pikkusiivoukset), isommat tehdään porukalla. Siivoojankin palkkaisi mutta minusta se on turhaa :) Ulkotöitä mies tekee enemmän kuin minä ja lapset meillä tekee kaikkea kun pyydetään.
Ei ole mies laiska, minä sensijaan olen.
Ei oo laiska, töitä tekee ihan älyttömästi. Kotona on sitten...hmm...miten sen nyt muotoilisi, -mukavuudenhaluinen;)
Ei ole laiska. Työnsä hoitaa hyvin, ja kotona tykkää puuhastella koko ajan jotakin. Siivouksesta tai pyykkäyksestä ei tykkää.
Ei ole. Töitä tekee kohtuudella ja aina on kotona vääntämässä jotain. Minä olen laiskempi vaikken laiska minäkään. Hauskaa muuten, että vain ahkerien miesten puolisot ovat vastanneet tähän.
Mun mies on laiska, tyhmä ja saamaton.
Ehdottomasti ei ole laiska. Tekee sekä kotitöitä että ulkotöitä. Hyvä mies.