Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Yöök muurahaisia sisällä!

Vierailija
09.06.2020 |

Parhaat myrkyt millä pääsee eroon? Laitoin sellaisen muurahaisrasian mutta ei ne pirut mene sinne, kiertävät nätisti vaikka laitoin sen niiden kulkureitille :(

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
09.06.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

minttipastillit jauheena, voi myös kokeilla kanelia tmv mausteita.

Kaikki mausteet ovat myrkkyjä mutta eläimiin tepsii mintti melkein parhaiten koska sairastuttaa ne pahasti kun mintti tappaa elämälle välttämättömän bakteerikannan.

Vierailija
2/4 |
09.06.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Laitettiin nurkkiin ja muurahaisten käyttämiin paikkoihin kanelia, suolaa ja leikattuja valkosipulinkynsiä. En uskaltanut käyttää vahvempia myrkkyjä. Ja tapoin niitä muurahaisia aina kun vaan pystyin. Meillä muurahaisia tuli keittiöön. Ei sitten jätetty avattuja ruokatarvikkeita minnekään ja vietiin roskat pois saman tien.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
09.06.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nyt tarvitaan ehkä jotain näkymättömämpiä ja tuoksuttomia kuin kaneli ja valkosipuli... katselin netistä että on jotain sprayjuttuja mitä voi laittaa, kokemuksia näistä? Ap

Vierailija
4/4 |
09.06.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

On se stana kun ei pullamössöille kelpaa ilmainen ruoka.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kuusi neljä