Poistatko miehen deittisovelluksessa jos hän ei vastaa kahteen päivään?
Olen jutellut viikon miehen kanssa joka nyt ei yhtäkkiä vastaakaan enää viimeisimpään viestiin. Jätättekö yleensä tällaiset todennäköiset ghostaus tapaukset roikkumaan matcheihin vai poistatteko ne tietyn ajan kuluttua?
Kommentit (7)
En. Totta kai puhun muiden kanssa sillä aikaa enkä toimettomana odottele sitä yhtä takaisin.
Itseä alkaa naaman näkeminen ärsyttää jos mies jättää vastaamatta ja näkyy olevan linjoilla..
No kaksi päivää on aika vähän vielä jos keskustelu ollut muuten hyvä ja vilkas. Mutta jos kuluu tyyliin viikko kannattaa siivoilla listaa. Tai jos siitä tulee ihan tapa että vastataan päivien viiveellä.
No jos viestejä on vaihdettu vain muutama, niin parin päivän päästä poistoon. Jos on juteltu jo enempi, niin yleensä n. viikon oottelen, sit menee poistoon.
Ärsyttää vielä tollaiset miehet jotka on alkuun tosi innoissaan, kehuu sua maasta taivaisiin ja tietenkin myös itseään. Sanoo että on lojaali, mukava, huumorintajuinen jne. Sitten katoaa yhtäkkiä kun kusi lumeen. Juuri kun itse pääsee vauhtiin ja innostuu että vihdoin on löytynyt potentiaalinen tapaus.
Kyllä poistan.