ResQ sovellus on pilalla! Ennen siellä ilmoitettiin hävikkiruoka-annoksia, nykyään ravintolat myyvät normihintaan annoksia ResQ en kautta
Tyyliin 17 annosta jauhelihakeittoa, puoli litraa 6,50.
Juu ei kiitos.
Kommentit (6)
No sehän muuttui nyt koronan ajaksi auttamaan yrityksiä kriisissä. Eihän nyt ole hävikki ruokaa, kun ravintolat on olleet kiinni.... Muuttuu varmaan takaisin hävikkiruokaan jossain vaiheessa.
Saat itse valita sieltä vain hävikkiruoan. Auttavat ravintoloita myymään aikana kun niillä on vaikeaa.
Mielummin tilaa suoraan foodorasta, saa ilmaisen kuljetuksen päälle, eikä hinnassa ole juurikaan eroa.
Nåinhän noissa aina menee. Eka myydään tappiolla polkuhintaan. Sitten hinnat pilviin ja palvelu paskansi kun ostajat ja myyjät ovat koukussa eli on captive market.
Vrt uber, airbnb, foodora, wolt, amazon.
Niin ja tuo fiksu ruoka on seuraava. Varmaan on varaa maksaa noita mainoksia myymällä sentin ruokia juu.
Jep, en ole sen uudistuksen jälkeen seurannut tarjontaa enää ollenkaan.