Oletko hakenut EU ruokakassia koskaan?
Onko totta, että saadakseen tuon kassin, pitää olla tt-tukiasiakas?
Kommentit (7)
Mäkin hain joskus, ei siellä kysellä mistään tuista. Oli ihan pas ka säkki, jauhotkin sellaisia ettei niitä voinut käyttää. Siis oikeasti, jotain sahanpurua ilmeisesti, ei onnistunut sämpylöiden teko.
Kuolen vaikka ennen kun otan EU:n suomelta ryöstämän rahan ruoka apuna vastaan.
Ihan hyvää tavaraa. Kananmunia ja hedelmiä, leipää, juustoa ym.
Joo kun oli lapsi meillä oli tollanen kassi, ei olla mitään kermaperseitä
Jossain paikoissa pitää olla joku lappu mukana mutta jossain ei tarvi olla ja riittää että ei suuria tuloja tai työtön tai voi käydä töissä mutta palkka ei iso
Olen hakenut. Toimeentulotukiasiakas en -koputtaa puuta en ole koskaan ollut.. - Kassin sisältö oli tuolloin pettymys; keliaakikkona ainoa tuotteet, mistä hyödyin oli maitojauhe ja "tavallista kauraa". - Onneksi paikalla oli heitä, joiden kanssa saatoin harjoittaa vaihtokauppaa (ei tarvinnu piempämpään pähkäillä miä tekisin näkk leipäpakeeille hapankorpuille ja makaroonipusseille). Tapahuneesta on aikaa jo vuosia nykyisen ruokakassin sisältöä en tunne.
Mä oon hakenu joskus vuonna miekka ja kivi (opiskelija-aikana), eikä tarvinnut olla sossun asiakas.