Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Naapuri kyttää ja ahdistelee

ahdistunut
09.05.2020 |

Samassa taloyhtiössä asuva eläkeläismies kyttää menemisiäni ja huutelee perään.
On ahdistellut myös nuorta sukulaistyttöäni ja tivannut tältä täysin asiattomia juttuja.

Tarvikkeita asuntooni tuonutta - täysin ulkopuolista henkilöä - oli seurannut autolle ja halunnut tietää mitä tämä teki asunnossa ja alkanut sen jälkeen panetella minua. Asun kuulemma laittomasti asunnossa ja hän puhuu minusta joka päivä entisen mieheni kanssa.

Eläkeläismies on isokokoinen ja arvaamaton. Olen yrittänyt vältellä häntä, eikä minulla enää käy kukaan kylässä. Tällä hetkellä minulla ei ole mahdollista muuttaa. Vuokrasopimus on ihan laillinen ja voimassaoleva. Entiselle miehelle ei asiani kuulu, kun ei yhteisiä lapsiakaan ole.

Neuvokaa, hyvät ihmiset.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
09.05.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kirjaat yläs, nauhotat ja kuvaat,  sitten poliisille. Taloyhtiön hallituksen pj vois kans jututtaa ja isännöitsijälle kertoa. Jos kyseessä joku vuokrakolossi niin niissä nyt asuu sekopäitä joiden pitäisi olla lukkojen takana.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kolme yksi