Kukaan ei haista hengityksessäni tupakan hajua, sillä käytön suuvettä ja purkkaa
Moni ystävistäni ei tiedä että poltan satunnaisesti. Olen suoraan kysynyt haiseeko henkeni ja kaikki sanoivat että ei.
Kommentit (10)
Toi on vähä sama kuin että olenko lihonut, minkä ikäisenä pidätte yms. Voi olla totuus voi myös olla hienotunteisesta kohteliaasuutta. Yleensä se rööki haisee vaikka miten yrittää peittää.
Kyllä sun vaatteet ja hiukset haisee ja sormet.
Vähän sama kuin alkoholisti yrittää peittää viinan hajua Sisu-pastilleilla. Ei onnistu.
Tupakka haisee myös ihossa, hiuksissa, vaatteissa... Mutta on kyllä totta, että jostain syystä jotkut haisevat voimakkaammin tupakalle, vaikka olisivat polttaneet saman verran samaa merkkiä. Joskus illanvietoissa huomannut, kun satunnaispolttajat käyvät samaan aikaan tupakalla ja sitten muutaman tunnin päästä osasta haistaa ja osasta ei. Ei siis vain hengityksestä vaan ihan kaikesta.
Tupakan hajun haistaa vielä tunninkin päästä, koska haju tulee keuhkoista asti, sama miten paljon jauhat purkkaa tai käytät suuvettä.
Jos itse polttaa niin ei haista, haju jää vaatteisiin ja hiuksiin...
Pitääkö tähän alkaa jankkaamaan että kyllä sen haistaa?