Halausta vailla
Mies on huono näyttämään tunteitaan, halaaminen ja pusuttelu spontaanisti on vaikeaa, vaikka hellyyttä kuitenkin haluaa ja näyttää. Ei ole vaan siihen tottunut. Mitä mieltä, jos lemmikki saa haleja ja huomiota? Voiko olla tunteiden ilmaiseminen helpompaa eläimelle kuin ihmiselle? Tuntuu pöhköltä olla mustis, mutta harmittaahan se välillä. Asiasta on puhuttu, mutta ihmettelee vaan mun asennetta. Tiedän kyl et rakastaa minua paljon.
Kommentit (6)
Olen. Mut olis kiva saada se spontaanisti kuten lemmikkikin. Niinkuin se olis joku uhraus halata mua. Miksi väittää, että ei vaan osaa näyttää tunteitaan halaamalla jos se onnistuu noin? Voiko ihminen olla niin erilainen käytökseltään, vaikka ei sitä niin tarkoita?
Ja hän ei tosiaan ole sellaseen tottunut, vanhemmat ihan kylmiä kaloja. Hän on sentään lämmin ihminen. Se ei vaan tuu luonnostaan.
Kyllä kissaa tai koiraa on vaan kivempi halia ku aina ovat onnellisia, ihminen voi olla äkäsellä tuulella ja olla vielä äkäsempi yllätyshalin jälkee :(
Minua inhottaa halailut, yks entinen kaveri oli sellane että aina piti halata niin hyi yök
Miksi se sitten tulee luonnostaan lemmikille? Ei ymmärrä...
Onko ketään, joka ei ole kotona saanut halauksia ja ei niihin tottunut, mutta joka halaa eläimiä ihan luonnostaan?
Sais sellaisten sielunelämää vähän raotettua..
Oletko sanonut miehelle, että "saisiko halin?" ?