mistä löytyy kaupassa?
kävin tänään Sellon Prismassa ja Citymarketissa ja yritin etsiä ovulaatiotikkuja sieltä missä on siteet ja muut intiimijutut, mutta eipä löytynyt. Missäköhän ne yleensä ovat näissä kaupoissa?
Kommentit (6)
Oon myös lukenut, että on voinu olla jossain luontaistuote-hyllyssä. :P
Meiltä päin löytyy terveysiteiden vierestä.
nykäse myyjää hihasta ja kysy. varmaan joko siteiden kans samassa hyllyssä (kortsujen kans!) tai sit luontaishyllyssä. varmaan aika alhaalla. meillä oli prismassa luontaishyllyn alaosassa, en meinannu löytää ovistestejä enkä raskaustestejä itekään!!! toivottavasti löytyy. apteekista kans löytyy kysymällä mut kyl niitä on tavismarketeissakin. en tijä onko hintaeroa. osaako joku sanoa? ite muistelen et raskaustesti ois ollu marketissa halvempi.
semmoisesta paikasta kuin dödöt ja muut hygienia-jutut, kondomeja tais olla vieressä
on paljon halvemmat testit kuin apteekissa, noi mitä minä käytän maksaa 16.50 ja apteekin vastaavat oli 40 euroo ja ylikin. Mammaksi.fi:stä taitaa löytyä halvimmat.
enpä ole kaupassa niitä koskaan nähnyt. Eiköhän apteekki ole oikea osote tai sitten netistä.