Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ihmiset jotka valittavat kerrostalo-asumisesta

Vierailija
04.04.2020 |

Itse kaipaan takaisin kerrostaloon. Heti kun meidän nuorempikin siirtyy yläasteelle, muutamme kaupunkiin ja todellakin kerrostaloon.

Mutta siis itse kysymykseen. Ihmiset tuntuu kärsivän äänistä, jotka kuuluvat toisista huoneistoista. Minkä ikäisestä kerrostalosta on silloin kyse? En ymmärrä, sillä me olemme asuneet kolmessa eri kerrostalossa ennen lapsia ja mistään ei KOSKAAN kuulunut autojen ääniä eikä naapureiden ääniä. Ehkä iltaisin nukkumaan mentäessä saattoi kuulua jotain ihan vaimeaa ääntä kulkuneuvoista ulkona. Mutta en itseasiassa muista kuuluiko viimeisestä 2006 talon asunnosta, luultavasti ei.

Asuuko valittajat jossain vanhoissa kerrostaloissa?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
05.04.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

70-luvun alussa rakennetussa talossa asun kahden teinin kanssa ja ennen viime joulua yläkertaan muuttaneen perheen jälkeen elämämme muuttui radikaalisti. Me niin kuin eletään yhdessä heidän kanssaan ja samassa rytmissä. Aloin harrastamaan taas meditointia, jotta ei hermo mene. Jos voisin, muuttaisin v. 2000 jälkeen rakennettuun. Olen kuullut, ettei uusissa taloissa naapureista kuulu pihahdustakaan. Itseäni ei ennen haitannut ns. normi äänet, mutta nykyiset naapurit elävät varmasti ihan "normielämää" omaan tahtiinsa, joka meille on hieman liikaa.

Vierailija
2/2 |
05.04.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

et luultavasti ole asunut vuokrataloissa

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän yhdeksän kaksi