enpysty maksamaan vuokraani..
Lomautettiin coronan takia.
Ennestään kulutusluottoja ym.
En pysty maksamaan vuokraa..päädynkö kadulle?
Kommentit (9)
No ota nyt mahdollisimman pian yhteyttä vuokranantajaan. Saattaa olla, että suostuu joustamaan tässä tilanteessa.
Jos sulla on rahaa vain kulutusluottoihin tai vuokraan, niin tietysti maksat vuokran ja annat kulutusluotot mennä perintään. Kannattaa myös kysyä vuokranantajalta saatko maksuaikaa jos tiedät että saat rahaa lähiaikoina jostain.
Suomessa kukaan ei jää rahattomaksi, yhteiskunta repii minunkin verotuloista sinulle ilmaista rahaa. ole hyvä ja lopeta valittaminen, ja tee itsellesi jotain.
Jos sut on lomautettu, saat asumistukea ja työttömyystukea. Maksa vuokrasi. Jollet maksa, vuokranantaja ei pysty maksamaan vastikkeita asunnostasi ja taloyhtiö ottaa sen haltuun. Tai jos siitä on lainaa niin pankki ulosmittaa sen.
etsi mies jonka lompakolle pääsee loisimaan.
Vierailija kirjoitti:
Onnistuisiko pillulla maksaminen?
Minä ainakin olen valmis tekemään autoremontteja muitakin pikkuremppahommia jos palkaksi saa pil*ua.
Jospa aloittaisit siitä, että ottaisit yhteyttä vuokranantajaan. Älä vaan jätä vuokraasi maksamatta, selitä vuokranantajalle tilnateesi. Tosin ei varmaan kauan katsele tilannetta, että sitä vuokrarahaa ei tule..