Jos teilla on mikrokankaisia takkeja joutavina> kasvosuojus!
Niistä saa kasvosuojan josta ei virus pääse läpi koska ei pääse vesikään. Sellaista voi käyttää! Nenännipistimeksi taipuva pussinsulkija ommelkaa sisään ja alle. Voi pestä!
Kommentit (14)
Ompele monet kerralla ja pese ne yli 60 asteessa. luonto kiittää. Kumihanskojasikin voi pestä saippuaa vaan ja huolella pesu! Luonto kiittää.
Vierailija kirjoitti:
Alle 25v naiset.
Oisko mikrokankaisia pesemättömiä pikkareita hengityssuojaksi?
M76v
hhaahha yritystä riittää....:) hauska
Imurinpussista leikatut palat ovat tehokkaat kanssa ihan tutkimuksen mukaan kirurgimaskista heti seuraava tehokkuudessaan.
Läpinäkyvästä vesikanisterista saa vaikka koko naamaan hupun kanssa maskin. Sen voi kiinnittää huppuun yläpuolela ja sivuilta ja siinä se kulkee mukana. pese maski saippualla kun kotiudut!
Vierailija kirjoitti:
Läpinäkyvästä vesikanisterista saa vaikka koko naamaan hupun kanssa maskin. Sen voi kiinnittää huppuun yläpuolela ja sivuilta ja siinä se kulkee mukana. pese maski saippualla kun kotiudut!
Laita kuminauhaa maskin ja hupun väliin alemmaksi niin sen saa nostettua kasvoilta kätevästi! jätä alas ilmarako hengittämiselle. Leuan alle. Ja otsan päälle reikä johon laitat kuitua,että ei huurru.
Varustaudutaan sen pahimman varalle jo. Olemme nähneet mihin tää voi äityä ja aikaa on juuri nyt viritellä.
Eteiseen voi laittaa laajaan pesuvatiin saippua- toluvettä ja peittää sen käytön välissä sanomalehdellä vielä. kengänpohjissa tulee nyt ulostetta ja sylkeä.
Vanhojen sukkahousujen haarakiiloista saa hyviä hengityssuojaimia(varsinkin pesemättömistä).
T: Niksi Pirkka Pekka Anteeksi Nunnuka Apuva
Suojautukaa fyysisesti ei desinfioimalla> virus muuntuu nopeammin kun desinfioinnit liikaa!
Aurinkolaseista saa suojaavat kun laittaa alle uimalasit tai tiivistää sivut itse kovalla taipuvalla muovilla ja pikaliimaa se tiiviisti. Ne sivut voi maalata vaikka kynsilakalla hopeisiksi/mustiksi....tuunaa itse suojalasit ilmaiseksi.