Lue keskustelun säännöt.
Kristitty Sandar sai Iranissa köniinsä
Rajat kiinni
21.03.2020 |
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/fbb591bb-cee2-48f0-88d7-0f49a0bad6a1
Kyllä on niin tarkoitushakuinen ja väritetty juttu. Lähtenyt kotimaastaan haneen taikaseinän toivossa ja/tai omien hämärähommiensa takia kun maa poltti jalkojen alla. Kristityksi tuo "kääntyi" vokissa lojuessaan, ei tod ennen. Ja suomea puhuu? Kaipa se joku "minä tahto paljo rahaa" suomea on. Auto-alalle ei ketään enää tarvita kun luhistuu koko teollisuus.
Kommentit (2)
Punavihreät eivät tarinaa usko. On näet väärä tarina. Tosiasia on, että a r a bi maissa kääntyy tuhansittain ihmisiä kr ist in us koon. Mutta he ovat vääränlaisia tu rva pai ka n hakij oi tä. Sitten käy näin.
Terv. Persu
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Kysymys kuuluu että mitä rötöksiä tuo on Iranissa oikeasti tehnyt ennen kuin luikki Suomeen pakoon? Tuota sepitettyä tarinaa ei usko kuin punavihreät.