Lue keskustelun säännöt.
Älkää pelätkö koronaa
14.03.2020 |
Ja syy on tässä : https://www.nyk ysuomi.com/2018/09/22/ruu mispusseja-varuskuntiin-ja-sairaaloihin-miksi/
Välilyönnit pois
Kommentit (2)
Kuolema tulee!!!!! Pelkää koronaa ja naapuria!!!!!ö!!!lllllmölll!!!ll!l
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Itse sairaus ei ole maailman vaarallisin, vaikka joillekin onkin fataali ja monelle henkiinjääneelle aiheuttaa esim. keuhkojen vajaatoimintaa tai muuta sisäelinvauriota.
Mutta tämä iskee ihmisten turvallisuuden tunteeseen. Ne ketkä faktapohjaisesti suhtautuvat itse virukseen, niin pitäisi ymmärtää, että tuota tunnetta pitäisi hoitaa myös. Siksi monet vaativat kovia toimia, jotka faktojen perusteella voisivatkin olla turhia. Siinäpä sitten päättämään, ei käy kateeksi päättäjiä tällä hetkellä.
Itse kannatan etukäteen ylimitoitettua toimintaa. Monesti se on jälkeenpäin tarkastellen alimitoitettua. Viime viikolla jo oletin tilanteen eskaloituvan ja sain kollegaltani vain tuhahtelua osakseni, nyt kaikki on totta.