Kenelläkään kokemusta turkkilaisista miehistä?
Siis parisuhde/deittailumielessä. Ymmärrän toki, että kaikki ovat yksilöitä mutta muuten vaan kiinnostaa kokemukset heistä jos jollakin niitä on täällä.
Kommentit (8)
Vierailija kirjoitti:
Vitsinäkö heität?
En, miten niin? Ap
Tiedän yhden pariskunnan jossa suomalaisella naisella on turkkilainen mies.
Tutustuivat aluksi englannin kielellä. Lopulta mies muutti Suomeen ja opetteli vähitellen kielenkin.
Sai täältä vakituisen työpaikan ja kouluttautui myöhemmin täysin eri alalle.
Ovat avioliitossa ja onnellisia ihmisiä samalla tavalla kuin kaikki nyt voivat yleensä olla.
Toivottavasti erotat turkkilaisen ja kurdin. Eri kansat ja eri kulttuurit. Mun ex turkkilainen, kunnon mies kaikin puolin. Suhde kaatui mun ongelmiini. Ovat perhekeskeisiä, äitiä kunnioitetaan paljon. Tärkeää, että lapset kasvatetaan hyvin. Kovia tekemään töitä. Kodin siisteys tärkeää.
Onko kyseessä siis muslimi? En ole yhdenkään eri uskonnoista tulevien välisen liiton nähneen kestävän, näillä muslimeilla sitten vielä kaikki kunniajutut eli PYSY KAUKANA!
Normaaleja homo sapienseja hekin. Toki tulevat huomattavasti patriarkaalisemmasta kulttuurista. Mies on edelleen perheen pää jne. Riippuu yksilöstä, miten omaksuu täällä läntisemmissä kulttuureissa noudatettavat tavat sun muut. Haluaakokaan edes.
Turkki on joka tapauksessa liberaaleimpia muslimimaita, uskokaa tai älkää.
Turkkilainen avioero = mies ja nainen menee parvekkeelle vain mies tulee takaisin.
Jotain turkkilaisia tuttuja joskus oli. Ei ole enää. Ei noitten kanssa voi olla kaveri.
Hässivät suomalaisia tyttöjä kuin viimeistä päivää. Myös alaikäisiä. Polttelivat hashista usein. Eivät olleet koulussa tai töissä.
Vitsinäkö heität?