Lue keskustelun säännöt.
Miksi paketit lojuu Suomessa 2 päivää?
04.02.2020 |
Asun Helsingissä ja paketti oli jo eilen täällä, nyt tänään aamu kahdeksasta sitä ollaan viety noutopisteeseen, klo on kohta 19 eikä mitään viestiä vieläkään. Mikä hitto siinä on, että täällä ollaan niin hitaita?
Kommentit (2)
En tiedä, mitä noilla välietapeilla tapahtuu, mutta esimerkiksi eräässä tietämässäni verkkokaupassa tilauksia tulee sen verran vähän, ettei ole mitää järkeä tilata niille noutoa jokaiselle päivälle kun tilauksia tulee. Matkahuolto hakee paketit varastolta kaksi kertaa viikossa. Luulisin, että tuossakin on kyse siitä, että jostain tietystä paikasta lähtee tavarat tiettyn paikkaan vain tiettyihin aikoihin eikä jokaista väliä ajeta esim päivittäin.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Se on jo varmasti siellä noutopisteessä, mutta siellä on vaan niin laiskaa porukkaa. Ainakin, jos pakettisi sattuu olemaan R-kioskilla. Niissä on lähinnä hihitteleviä hitaita laiskoja juoruakkoja.