Mistä lapselle kestävät ulkohousut??
Osaisiko joku vinkata mistä saisi lapselle oikeasti kestävät ulkohousut? Jo kolmannet toppahousut tänä talvena menossa hajalle. Paikkaan niitä parhaani mukaan, mutta aina johonkin poksahtaa reikä ja housujen takapuoli kuluu puhki. Tänä talvena hajonneet ovat olleet merkkejä Reimatec, Lassietec ja Ticket to heaven. Ja oikeasti heitän ne roskiin sitten kun ovat riekaleina.
Lapsi on kolmannella luokalla ja rakastaa kaikkea mitä voi tehdä ulkona. Pelaavat kavereiden kanssa sählyä ja jääpalloa, myös hiihtoa, pulkkamäkeä, majan rakennusta, puissa kiipeilyä mm. On todella liikunnallinen lapsi, enkä haluaisi rueta rajoittamaan liikkumista sillä ettei löydy kestäviä vaatteita.
Kommentit (4)
Jotkut vain ovat sellaisia housujen kuluttajia, ettei mitkään pysy ehjinä. Kannattaa vain ostaa mahdollisimman halpoja, niin ei harmita rahanmeno hirveästi.
Didriksons on kestänyt aika hyvin. Myös hietikoissa konttailut.
Intersport tarjosi ainakin meille parhaat vaatteet, kun lapseni oli tyyppiä joka hajoitti kaikki vaatteensa. Hänen kiinnostuksen kohteensa olivat ihan samoja, kuin ap. sinun lapsesi :)
Helsingissä toppahousut hajoilevat, kun täällä ei ole lunta, niin ne ovat kovemmassa kulutuksessa.
Tehdäänkö niitä Remu-merkkisiä vielä? Taisivat olla erityisen kestäviä.