Akka nalkuttaa kaljasta jouluaaton aattona
Tavallinen arkipäivä tämä on miksen saisi ottaa. Ei tuota mäkätystä viiti kuunnella lähenpä paikalliseen. Pitäs muka jotai joulurokia tuntitolkulla väännellä meitsi taitaa tilata aattona kepapin nyt kaljalle. Mitä mieltä mimmit
Kommentit (20)
Mene baariin mun luvalla!
Kikka '90
Sano sille akalle että lähtee omian kavereiden kanssa kapakkaan parille. Tylsäähän se on kotona kuivin suin olla.
Ota sitten kirkasta viinaa jos kerta kaljasta nalkuttaa. Tee kompromissi joulun kunniaksi.
Missä baarissa tavataan ap? Olen Lady Moonissa klo 22🍸🍹🍺🍻🍷🍾
Sitä varmaan vituttaa, kun itse puuhaa joulua hiki päässä ja ukko vain makaa sohvalla pieruverkkareissa ja kittaa kaljaa. Olisit siivonnut niin ei nyt pääsisi nalkuttamaan.
Ehkä olisi parempi, että lähdet tosiaan sinne baariin ja jäät sille tiellesi. Saa joku pubiruusu sinusta jouluseuraa, ja akkasikin saa ihanan joulurauhan.
Jätä se lehmä ja mee vetämään perseet! Siitä se joulu lähtee käyntiin. Voi kyllä olla teidän viimeinen yhteinen joulu, mut mitä väliä!?!
Joulu on vasta 25.12. joten turhaan valittaa eukkosi.
Kellertääkö silmäsi ja ihosi... maksa ja haima eivät määrättömiä kestä.
Meillä mies on hoitanut oman osansa ja minä omani. Just syötiin kinkkua ja juotiin kylmät jouluoluet.
Saunassa menee vielä toiset. Ja glögiäkin aion vielä lämmittää myöhemmin ennen nukkumaan menoa. Kumpikaan ei nalkuta.
Naisesi haluaisi varmaan että tekisitte jotakin.
Todennäköisesti ap:lla ei ole akkaa, mutta hiukan tuskastuttaa miettiä, että näitä on kyllä ihan oikeastikin pariskuntia missä mies vain ryypiskelee pyhät ja nainen ei kuitenkaan ole saman tyyppinen. Ja itsellä hartain toive olisi että saisi naisen.
No, sellainen viimeinen yhteinen joulu.
Vaihda kannabikseen. En tiiä loppuukko sillä nalkutus mutta voihan sitä kokkeilla.
Ite laitoin just subut suoneen, ak.ka tuolla ruokaa laittaa, eka joulu yhteisessä kodissa. Paajiop
Saat ottaa!
N32