Mikä on sinun 'first world problem' tällä hetkellä?
Kommentit (40)
Unohdin lompakon kotiin ja töissä on nälkä.
Unohdin lompakon kotiin ja töissä on nälkä.
Etta pitaisi vaivautua kampaajalle toitten jalkeen vaikka mieluummin menisin vaan suoraan kotiin.
(Siirsin mun kampaaja-aikaa em. syysta jo viime viikolla.)
Ja huomenna pitaisi vaivautua kynsihuoltoon enka millaan jaksaisi istua sita kolmea varttia tekematta mitaan.
En jaksa nousta ja laittaa läppärin latauspiuhaa kiinni töpseliin.
Söin eilen helvetisti lihaa, viiniä, suklaata ja linssisipsejä. Nyt pitäisi paastota 48h ennenkuin kehtaa syödä seuraavan kerran, en halua läskistyä kun olin nuorempana lihava. 24h takana toistaiseksi.
Päätä särkee, surffailen sängyssä tabletilla ( ei varmaan auta päänsärkyyn 😂) ja pissattaa ja pitäis nousta vessaan mut ei jaksa🤦🏼♀️
Mietin paljollako sitä ruokaa ostais (Ei siis rahasta puutetta).
Vanhat tv-ohjelmat ja niistä mieleni pahoittaminen. Ei varmaan jossain Etiopiassa ole tätä ongelmaa?
Olen menossa kansainväliseen konferenssiin ja tiedän että väsyn neljän päivän sosiaalisesta kanssakäymisestä.
-Pitäisi tyhjentää roskikset ja vielä jätesäiliöön.
-Pitäisi ajella kaupunkiin nostamaan käteistä, kun asuinkunnassa ei ole nostopistettä.
-Pitäisi katsella lentoja ja valita joku, millä tulen Suomeen jouluksi.
Ei huvittaisi yhtään.
Minulla on pitämättä 55 lomapäivää enkä osaa päättää, koska pitäisin ne.
Vierailija kirjoitti:
Olen menossa kansainväliseen konferenssiin ja tiedän että väsyn neljän päivän sosiaalisesta kanssakäymisestä.
Introvertille tuo onkin kova paikka. Pahinta on ne illanistujaiset, kun olisi pakko jaksaa tylsää smalltalkia pöytäseurueen kanssa.
Toivottavasti sait hotellihuoneen ihan itsellesi.
Vinkki: käy lenkillä keskenäsi, kun ohjelmassa on taukoa, tai ei-kiinnostavaa.
If you are a mid-career journalist in need for a break from your hectic life - please apply for this felloswhip! Never met so many brilliant people in my life.
Luin jostain tällaisen ja pysähdyin miettimään, että onko tämä ehkä ovelin tapa koskaan kehua itseään...
Parkkipaikalla jokun oli vissiin ovea avatessa tehnyt pienen lommon ja maalivaurion autoni kylkeen.
Koskaan ei riitä rahat mihinkään :( En ole postilainen, silti tienaan vain 1100/kk nettona kokopäivä työstä. Tästä menee vuokraan 600 e, siihen vielä sähkö,puhelin,vakuutus, lääke jne menot. Elämä on aika paskaa.
Jouduin palauttamaan kauniin takin koska se oli liian iso. vastaavaa ei myydä pienenpänä kokona, kaikki nettikaupat olen selannut läpi. Vieläkin haaveillen katson takista kuvia. Haluaisin vaan olla rikas niin voisin laittaa ompelijan kaventamaan takin.
En löydy kiiltäviä sukkahousuja pikkujouluihin.
Kyllästyin HBOhon kun Catherine the Great olikin pettymys ja otin Netflixin. Katsoin The Crownin koko 3kauden putkeen ja nyt mulla molemmat käytössä enkä keksi mitään mitä haluaisin katsoa.
Rajojen puute ja feminismi.