Eläkeläisten on helppo kannattaa persuja, kun heidän ei tarvitse pelätä tukien leikkauksia!!
Helppohan se on katsella sivusta aktiivinalkin ja kikyn kourissa olevia, kun ei itsellä ole mitäön hätää. Terveyskeskukset, labrat ja apteekit ovat tukieutuneet eläkeläisistä eikä rahat riitä enää mihinkään ja tilanne vain pahenee. Työpaikat on tiukassa eikä 40 vuoden työuria enää ole, kuten nykyeläkeläisillä aikoinaan. Mikään puolue ei uskalla koskea eläkkeisiin eikä ottaa erija pois tältä ryhmältä.
Kommentit (6)
AP:lta unohtui mainita se syy miksi eläkeläiset kannattavat juuri persuja jos itsellä ei ole minkäänlaista lehmää poliittisessa ojassa.
Kalliimmaksi yhteiskunnalle tulee mielisairauksien takia nuorena eläköityneet, jotka eivät koskaan ole töitä tehneet.
Vierailija kirjoitti:
Kalliimmaksi yhteiskunnalle tulee mielisairauksien takia nuorena eläköityneet, jotka eivät koskaan ole töitä tehneet.
Mutta kieli-, luku-, kirjoitus- ja laskutaidottomissa kehitysmaalaisissa nuorissa miehissä on uusi Nokia.
Demareita ne eläkeläiset kannattaa.
Mua ketuttaa kun terveyskeskuksen labran aamuajat täyttyy jostain eläkeikäisten Marevan-kontrolleista. Itse joutuu kärvistelemään klo 11.30 asti syömättä ja täytyy mennä kesken töiden.
Keljuttaa ja kaikki onkin nyt ... eläkeläisten vika?