Olenkohan sittenkin sietämätön ihminen?
Pidän itseäni kyllä ihan hyvänä tyyppinä, mutta aina sitä epäilee kun hädässä sitä aina löytää itsensä täysin yksin. Tällä hetkellä on meneillään vaikea tilanne jota koitan itsekseni selvittää ja voimani ovat ihan loppu. Ei mulla montaa ihmistä ole, mutta että kukaan ei ole kiinnostunut ottamaan mitään kontaktia vaikka tietävät mistä on kyse. Kadehdin kieltämättä erästäkin tuttavaani jolla on heti vaikeuksien hetkellä iso joukko ystäviä ja oma perhe tukemassa ja kaikki yhdessä miettivät kuinka tästäkin taas selvitään.
Kommentit (5)
Ehka sa olet sun ystavien silmissa semmoista tyyppia, joka selviaa mieluummin vastoinkaymisista yksin? Etta eivat halua tunkeilla tai hairita?
En usko että pitävät mua sellaisena joka selviytyy mieluummin yksin. Olen tuonut ilmi että olen ihan hukassa ja voimaton. Tosin en suoraan voi pyytää apua, koska minä en halua tungetella.
Vierailija kirjoitti:
En usko että pitävät mua sellaisena joka selviytyy mieluummin yksin. Olen tuonut ilmi että olen ihan hukassa ja voimaton. Tosin en suoraan voi pyytää apua, koska minä en halua tungetella.
Kaltaisesi ystävä ei suoraan tyrkytä apua, koska ei halua tungetella.
Opettele sanomaan ääneen, mitä haluat. Se on yksi aikuisen elämän keskeisistä taidoista. Parantaa elämänlaatua töissä, perheessä, rakkaudessa ja ystävyyssuhteissa. Lähentää ihmisiä.
Nimim. Opettelen edelleen
Luultavasti.