Olen pessyt pyykkiä Kanadassa. Tai Canadassa. Kolikot koneeseen ja rummutus alkoi.
Kommentit (4)
En ole Kanadassa pyykkiä pessyt mutta Etelä-Koreassa kyllä. Tylsää oli odotella sitä koneen pyörimistä, mutta en oikein viitsinyt pesulasta lähikioskia pidemmälle lähteäkään. Hyvää jälkeä tuli.
Thaimaassa olen pesettänyt pyykkiä myös. Pikkutalossa luki "laundry service" ja thaimaalainen täti vaan nappasi pyykit ja käski tulemaan kolmen tunnin päästä takaisin. Taisi pyörittää kotonaan sivutienestinä sitä paikkaa, hyvin tulivat vaatteet puhtaaksi.
Marokossa pesetin hostellissa pyykkiä. Valitettavasti vasta Suomen puolella huomasin että lempihousuni ja pari muuta parempaa vaatetta puuttuivat. Hostellin työntekijä oli varmaan vienyt, toivottavasti tuli edes tarpeeseen.
Olen pessyt pykkiä Yhdysvalloissa. Siellä annetaan kortti, johon ladataan mania ja kortti koneeseen. Valitse pesuohjelma ja/ tai kuivausrummun kuumuus ja aika. Hinnastot näkyy koneissa.
Me kyllä asuttiin Kandassa hetki. Oli kerrostalon alakerta missä koneet olivat.
Näin meillä.