SOTE mene taas reisille.. miten käy hallituksen?
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/9f79aea3-73ea-44be-a19b-733584e93…
Parempi unohtaa kun ei nuo amatöörit saa mitään aikaiseksi. Ja tarkoitan kaikkia poliitikkoja puolueesta riippumatta.
Kommentit (6)
Sotea on yrittänyt 7 eri hallitusta. Eikö voida jo unohtaa koko juttu?
Olisi parempi että soteen ei sekaantuisi poliitikot millään lailla. Koko uudistusta pitäisi laittaa suunnittelemaan ja toteuttamaan sote-alan ammattilaisia ja asiantuntijoita, ei mitään alasta mitään tietämättömiä populistipoliitikkoja.
Vierailija kirjoitti:
Olisi parempi että soteen ei sekaantuisi poliitikot millään lailla. Koko uudistusta pitäisi laittaa suunnittelemaan ja toteuttamaan sote-alan ammattilaisia ja asiantuntijoita, ei mitään alasta mitään tietämättömiä populistipoliitikkoja.
Enpä ihan usko asiantuntijoidenkaan autuuteen. Etenkään, jos palkka ja kokouspalkkiot ovat kiinni siitä, ettei mikään valmistu, vaan venyy ja venyy ja venyy.
Voi tätä numerologiaa. 7 hallitusta. Huhhuh. Kyllä keskusta saa aikaiseksi ja jos Juha Sipilää ei oltaisi alettu kiusaamaan epädemokraattisesti.
Kirjoitin vuonna 2015 medialle palstalla mikä on kiusaamista ja he tekivät kaiken silti vastoin mitä sanoin ja kiusasivat Sipilää. Muuten Sipilä olisi saanut soten läpi. Ette edes ymmärrä kuinka rakentavia kirjoituksia tein vuonna 2015.
Demokraatit ja juutalaiset kontrolouvat rahavirtoja ja maksavat palkan ihmisten pöydälle joten heitä uskotaan.
Ihmiset jopa pelkäävät olla uskomatta, se ei ole epänormaalia.
Onneksi aktiivimalli sentään tuli vuoden 2015 kirjoituksistani. Näin kiina ja yhdysvallat saivat suomen täysin naurun alaiseksi täysin oikeutetusti varastetun jalogopean c-l-i-p-p-e-r metallin takia.
Suomen kokoisessa maassa ei edes tätä saada ratkaistua. Onnettomia päättäjiä/poliitikkoja meillä.