Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Kostokroppa: ole lihava parisuhteessa, laihduta ja treenaa eron jälkeen itsesi timmiksi ja ota kuva someen

Vierailija
17.10.2019 |

Toimiiko kosto? Jos mies olisi jatkanut naisen kanssa hänellä olisi edelleen se sama lihava nainen joka ei olisi ikinä innostunut laihduttamaan ja treenaamaan.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
17.10.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onkohan yksikään nainen oikeasti koskaan ajatellut noin? Ennemmin kysymys on siitä, että eron jälkeen a) naisella on jälleen enemmän aikaa itselleen ja treenille b) nainen hankkiutuu eroon ns. parisuhdekiloista, kun vapaa-aikaa ei tarvitse enää käyttää sohvalla istumiseen, leffojen katselemiseen ja samalla napostelemiseen c) naisen ei tarvitse enää olla huonossa parisuhteessa, joka on ehkä masentanut häntä d) nainen saattaa myös kokea paineita näyttääkseen paremmalta saadakseen uuden parisuhteen (eikä niinkään haikaile vanhan perään).

Ps. Myös miehet kokevat näitä ulkonäköpaineita. Tiedän useamman miehen, jotka ovat aktivoituneet treenaamaan taas eron jälkeen. Samat kohdat pätevät varmasti myös heihin. 

Vierailija
2/3 |
17.10.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Toimii kai, jos kosto entiselle kumppanille antaa motivaatiota laihduttamiseen ja elämäntapojen parantamiseen. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
17.10.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Parsisuhteessa,jossa ei oo asiat hyvin.Ihminen alkaa helposti syömään ja juomaan liikaa.Ja ilo katoaa.Onhan se exän ikävä nähdä,jos toinen on eron jälkeen iloinen ja hyvässä kunnossa.Se kertoo,että se exä ei ollu hyväksi hänelle :)