Kumpaa vihaat enemmän, pikkujouluja vai virkistyspäivää?
Kommentit (7)
Onnea vaan sinulle, ap! Tuo sinun iloinen ja myönteinen elämänasenteesi levittää ympärilleen silkkaa päivänpaistetta ja riemua!
Mikä niissä kumassakaan olisi vihattavaa?
Pikkujouluihin ei mikään velvoita menemään. Virkistyspäivä on työaikaa. Meillä ainakin on siinä vaihtoehtoja. Et jos ei iske vaikka uiminen niin voi lähteä kävelemään Keskuspuistoon.
Sitten syödään hyvin ja kuunnellaan pari esitelmää jostain terveysasioista... Onpa vihattavaa meininkiä :)
En kumpiakaan. Kaikissa työpaikoissa, joissa olen ollut, molemmat ovat ensinnäkin olleet täysin vapaaehtoisia ja toisekseen oikein hauskoja ilman mitään lapsellisuuksia ja ylilyöntejä.
En vihaa kumpaakaan. Virkistyspäivä riippuu nyt täysin ohjelasta. En pidä esim. mistään zumba-tunneista työkavereiden kanssa, mutta josskus on esim. tehty vain veneretki saaristoon, syöty ja saunottu ja se on ihan jees.
Pikkujoulutkin ovat riippuneet ihan porukasta. Mutta niihin ei ole mikään pakko mennä.
Virkistyspäivät on ollut tähän mennessä kiusallisia leikkejä työkavereiden kesken joten niitä. Pikkujouluina taas syödään, juodaan ja rupatellaan niin ne on aina olleet mukavia.
Valitettavan usein nämä on samana päivänä.