Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

''Artistien'' ylimielisyys

Vierailija
16.09.2019 |

Eräs ''räppäri'', joka aloitti keväällä räppäämisen ja kirjoittamisen on nyt niin ylimielistä, kun hänen biisillään on 20k. kuuntelua Spotifyssa ja ollut 3vko jossain Suomen viraalilistalla. Mua ihmetyttää, että miten voi kussi nousta päähän jo alkumetreillä. 20 tuhatta kuuntelua ei ole edes paljon. Ja on pienessä omakustanne levy-yhtiössä. Mun mielestä tämmöinen ylimielisyys kertoo aika paljon ''artistista''.

Hän on alkanut haukkumaan muita musiikintekijöitä, ja arvostelemaan ihmisiä, joilla ei ole '' visioita''. Hän myös kokee olevansa Suomen seuraava suuri tähti ja hokee aina miten '' lujaa'' hänellä nyt menee.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
16.09.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

No, eiköhän tässäkin asiassa ikä tuo kokemusta ja kokemus toivottavasti viisautta.

Vierailija
2/4 |
16.09.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jaha.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
16.09.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ihmetyttää silti, että sekä kyseinen räppäri (22v) ja levy-yhtiön omistaja ( 40v) ovat molemmat tuollaisessa ylimielisyyden harhassa. Pohdituttaa ylimielisyys ylipäätään aiheena.

Vierailija
4/4 |
16.09.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tällaiset ihmiset eivät sopisi koskaan esim. poliitikon töihin tai luottamusmies tehtäviin. Silti heitä eksyy kyseisille aloille. Mikä saa ihmisen pitämään itseään niin ylivertaisena, että voi alkaa sortaan ja arvostelemaan muita?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kolme neljä