Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Ahdistaako suola teitä?

Vierailija
05.09.2019 |

Sokrusta revitään hiuksia mutta piilosuolaa moni vetelee leikkeleissä jne. vaikkei söisi mitään eineksiä ja pizzoja. En itse osta mitään vähäsuolaisiksi markkinoituja (esim. Valion Valsa-)tuotteita kun ero on minimaalinen kuten vähäsokruisissa mut leivon itse leipäni enkä lisää suolaa niihin tai vaikka puuroon.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
05.09.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Leikkeleet on yksi pahimmista. Kovasti saa valkata jos alle 5 gramman pyrkii.

Varsinkin miehillä 20 grammaakin tulee helposti.

Pääsin verenpaineesta vähentämällä.

Vierailija
2/6 |
05.09.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Luulin otsikon perusteella muuta, eli että jollain on suola-ahdistus, kuten itselläni eli suolahyllyllä iskee ahdistus, kun ei tiedä, minkä suolan valita! On merisuolaa, vuorisuolaa, on jodilla, fluorilla ja ilman, on ruususuolaa, on vaikka mitä suolaa. Minkä ottaa?!?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
05.09.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä, talvella teitä ahdistaa suola, kaupunki suolaa ja Destia.

Vierailija
4/6 |
05.09.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miten teiden suolaaminen liittyy vauva-palstalle?

Eikö nämä kuuluisi jonnekin Autoliiton chattiin?!?

Vierailija
5/6 |
05.09.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei ahdista, mutta aiheuttaa välillä morkkiksen. Varsinkin silloin, kun lähden korvat luimussa lääkärin vastaanotolta, koska olen edellisenä iltana ahminut pussillisen salmiakkia ja verenpaineeni ovat vaarallisen korkealla. 

Vierailija
6/6 |
05.09.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

No vähän jos tulee vedettyä samalla viikolla kaikkea einestä, ravintolaruokaa, sipsiä yms. Mutta useimmiten suolaton ruoka ei maistu hyvältä. Varsinkin puuro ja leipä ihan kamalia ilman suolaa, mieluummin olen kokonaan ilman kuin syön suolattomia.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan viisi yksi