Ravintola/ baari aikuisempaan makuun Tre
Elikkäs minnekäs kannattaisi lähtee viettämään iltaa reilu nelikymppisten naisten Tampereella?
Ei taida mitään tanssipaikkaa olla siellä?
Paapan Kapakka?
Kommentit (7)
Kai nyt nelikymppinen voi mennä vielä moneenkin paikkaan,mutta yli 50-vuotiailla on nykyään Tampereella kurjaa.Olen nyt reilut kymmenen vuotta suurimmalta osin vain ihmetellyt,mihin menis joskus illalla tai teatterin jälkeen.No bubiin voi aina mennä,mutta kaipaan paikkaa jossa olis kunnon tanssia ja vaikka kaikenikäisiä...ja ainaskin vanhempia.
Täytin just kuuskymppiä...on ikävä Seurahuonetta ja Työväentaloa.Ne menetettiin jo vuosikymmen,ylikin sitten.Myös Hämeensilta ja sen jälkeen tullut Tähti.
Mäkin haluaisin tietää. N49 ja sinkku
Mä myös olisin kiinnostunut tietään hyvistä pubeista ja yökerhoista, semmoinen mihin voisi yksinäinen 51v nainen mennä?
Ap tässä.
Eipä tullut ideoita joten nostetaan ketjua. Hämeenkadun alkupäässä oli joku h jotain paikka, olikoham entisen New York ravintolan tilalla.
Tuli tosta Tresta mieleen, että onko paikkakunnalla baareja, joissa väisi törmäillä ihaniin pre-op transtypyihin?
Rodeo, Siperian talossa. Yökerho.
On ainakin mielenkiintoinen miljöö, pelkästään sen takia näkemisen arvoinen.