Onko seksin väheneminen koko ajan syy erota, minä eroan!
Kropassani ei ole mitään vikaa ja miestä ei enää huvittanut edes kahta kertaa viikkoon.
Kysyttäessä mitään fyysistä ongelmaa ei ole.
Eikä aiemmin homma ollut samaa pakkopullaa vaan himoa jopa kaksi kertaa päivässä
Tilanne meni siihen, että jos en pyytänyt olisi seksin saanut unohtaa kokonaan olen varma.
Ikävää kun en tunne itseäni edes naiseksi, enää.
En pilaa loppuelämääni, surullista mutta väistämätöntä.
Nainen 41 aviossa 6 vuotta Rovaniemi
Kommentit (15)
On se jos tilanne ei ole molemmille ok.
Asiasta kannattaisi varmaan keskustella useammankin kerran ennen päätöksiä.
Sano miehelle tuo. Että jos ei seksiä niin ero. Ehkä se saa hänen ottamaan asian vihdoin tosissaan. Monesti miehillä oikeadti voi olla jotain fyysistä vikaa, ei haluta/seiso, mutta eiväthän he sitä melkein koskaan myönnä. Ja vaikka myöntäisi että ei seiso, niin ei taatusti mennä lääkäriin. Kolahtaa liikaa miehiseen itsetuntoon. Mieluummin uhrataan parisuhde.
Minulla on kropassa vikoja vaikka muille jakaa (oikeasti, kymmeniä kiloja ylipainoa jne.) ja silti mieheni haluaa minua paljon. Ei tämäntyyppisiä aloituksia tarvitse aina sillä, että olen kaunis ja hoikka ja pidän huolta itsestäni. Kun on niitä rumia ja läskeä, joiden miehet pitää heitä kauniina ja seksi onnistuu 3-4 kertaa viikossa.
Josko sanoisit miehellesi, että seksin puute vaivaa sinua ja onko sille mitään tehtävissä. Siis keskustelette niin kuin aikuiset ihmiset.
Vierailija kirjoitti:
Ei ole syy erota Jeesus :kaan ei olisi eronnut.
Jeesus-oletettu ei tajunnut seksistä mitään.
Vierailija kirjoitti:
Minulla on kropassa vikoja vaikka muille jakaa (oikeasti, kymmeniä kiloja ylipainoa jne.) ja silti mieheni haluaa minua paljon. Ei tämäntyyppisiä aloituksia tarvitse aina sillä, että olen kaunis ja hoikka ja pidän huolta itsestäni. Kun on niitä rumia ja läskeä, joiden miehet pitää heitä kauniina ja seksi onnistuu 3-4 kertaa viikossa.
Kuulesta. Tällä palstalla ei saa sanoa tuommoista, että mies haluaa sinua sellaisena kuin olet. Kuitenkin oikeasti kaikki täällä palstalla tietää ettei sellaista olekaan vaan mies oikeasti katsoo pornoa joka päivä ja kuvittelee sut pornoämmäksi ja sanoo vain et oot seksikäs jotta sais pesää.
Kyllä palsta tietää paremmin (näin minulle kerrottiin, kun sanoin miehenki kutsuvan minua seksikkääksi ja haluttavaksi)
Vierailija kirjoitti:
Sano miehelle tuo. Että jos ei seksiä niin ero.
Tollaista kiristämistä järkevämpää on ampua itteensä polveen.
Huomaan, että miehesi penis ei ole enchantattu Quick Charge III:llä.
Sen avulla heppi latautuu paljon nopeammin!
Minä sanoin juuri toissapäivänä miehelleni, että ellei ala olla enemmän seksiä, niin se on ero. Ja että olen jo niin epätoivoinen, että olen alkanut katsella muita miehiä. Keskustelimme pitkään. Mies ei osannut sanoa mitään syytä seksittömyyteen ja sanoi haluavansa pysyä yhdessä. Meillä oli mennyt siihen, että oli kerran kuukaudessa ja sekin yleensä minun aloitteestani. Nyt on ollut sen jälkeen jo kaksi kertaa. Saa nähdä, miten kauan tämä kestää. On reilumpi sanoa ja puhua suoraan kuin olla hiljaa ja sitten yhtäkkiä jättää, mitään kiristystä se ei ole todellakaan.
N47 ja 8 v yhdessä
Voi voi, kerran kuukaudessa jos olisi seksiä, tekisin kärrynpyörä, seisoin käsillä yms..
Nyt mennyt jo 5 vuotta kun rouva laittoi jalat yhteen. Osa syy ainakin vaihtarit muita syitä en tiedä kun ei kerro. Jos aloitan keskustelun asiasta niin alkaa heti, ei nyt puhuta, taikka menee makkariin/toiseen huoneeseen tahi alkaa itkemään, eli täysin lukkoon..
No ero on ollut mielessä jo vuoden päivät joka päivä ja monta kertaa mutta lasten takia roikun kun tunnen vaimoni. Varmasti alkaa riitelemään lasten tapaamisista yms.. ollaan me oltu yhdessä jo 30 vuotta, naimisissa 7 v
Minusta ennusteenne yhdessä on aika huono :(