Sinkut, mitä vastaatte sukulaisille, kun kyselevät?
Näin miehenä erityisesti ärsyttää nämä utelut ja kyselyt: "noh onkos sulla morsian". Kyselijät ovat pääosin sitä vanhempaa väkeä. Nuoremmat eivät kysele. Tajuavat itsekin, ettei kukaan normaali nainen huolisi lyhyttä (175), s-vikaista ja tylsää miestä. Vanhemmalla polvella ne komeimmat/kauneimmat päivät ovat takana päin, joten kuvittelevat, että nuoremmillakaan ei ulkonäkö/karisma jne merkkaa mitään. Muutaman kerran olen kyllä sanonut, että kyllä ne samat lainalaisuudet, mitä oli 80-luvulla, pätee myös tänä päivänäkin. Eivät vain enää muista, miten ne olivat silloin. 80-luvun nousukauden aikana oli vielä enemmän pariutuminen sellaista, että köyhemmät naiset ajautuivat kodinkoneiksi hyvätuloisten miesten talouksiin. Nykyään ehkä tasa-arvoaikana tämä on vähentynyt.
M33
Kommentit (12)
Vierailija kirjoitti:
Ole mies kerrankin.
Melko toksista.
Aikoinani vastasin aina että."onhan niitä muutama".
Vedä helikopteri seuraavan kyselijän kohdalla.
Eipä tuota enää kysellä, mistä lie sitten kertoo. Ehkä päältäpäin näkee, että jo niin menetetty tapaus.
Vastaat niille, ettet osaa valita tarjokkaista.
"köyhemmät naiset ajautuivat kodinkoneiksi hyvätuloisten miesten talouksiin".
Tuossapa onnellisen parisuhteen perusta. Kauanko jaksaisit leikkiä hyvää aviomiestä?
Olen itse pariutunut 80-luvulla eikä tuollaista ollut silloinkaan. Sinun ongelma ei ole pituus eikö tulot, sinun luonteella et olisi saanut vaimoa millään nousukaudella.
Sano että tykkäät lapsista sillä tavoin. Eivät kysele enää.
Aloituksesi perusteella uteliaat sukulaiset taitavat olla pienin murhe.
Mä sanon että vihaan naisia ja tavallaan vihaankin. Tai ainakin halveksin.
Lupaa tuoda poikaystäväsi näytille. Olisiko vaikka saunailta?
Kerro että tykkäät olla ennemmin miehen edessä polvillaan.
Miksi olet ihminen, jolta kysellään? Tee selväksi kaikille, että sinulta ei tarvitse kysellä mitään ja sillä selvä. Ole mies kerrankin.