Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Kissa allergiselle

Kissa123
09.08.2019 |

Haluisin kissan , mut mun isä on allerginen aika pahasti allerginen kissoille ja koirille.Sillä on ollu joskus kissa mut se joutuu luopumaan siitä ku sillä tuli ne allergiat.Sen allergiat on ilmeisesti aika vakavia, mut oisko silti mitään mahdollisuutta saada kissaa.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
09.08.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei samaan asuntoon. Sitten voit ostaa omaan asuntoon kun muutat omillesi. Sitä ennen voit käydä vaikka 4H:n kautta hoitamassa muiden kissoja.

Vierailija
2/2 |
09.08.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen aika lievästi allerginen kissoille ja tarvitsen allergialääkettä vain kissanäyttelyissä. Meillä siis viisi kissaa. Yksi cornish rex, kolme eurooppalaista lyhytkarvaa sekä yksi pitkäkarvainen selkirk rex. Olen siis siedättynyt omille kissoille. Käydään noista omista kissoista neljän kanssa kissanäyttelyissä.

Eli jos hyvä tuuri käy, niin allerginenkin pärjää kissojen kanssa. Mutta tosi allergiselle ei välttämättä sovi minkään rotuinen kissa. Yksilöllistä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla