Miksi hiusten hoito aloitetaan aina leikkaamisella?
"Näistä kyl pitää lyhentää ainaki viis senttii ja sit katotaa tota miten hoidetaa parempaa kuntoo ja päänahkaa" hei haloo, kuka takaa missä ajassa se kasvaa takas ja inhoon lyhyitä hiuksia.
Kommentit (4)
Jos sinun latvat on ihan kuiva rotanhäntä, niin tottakai niitä pitää siistiä ja leikata.
Jos sulla on huonot, kuivat ja kuolleet latvat niin ei niitä enää henkiin saa. Toki niistä voi tehdä paremman ja terveemmän näköiset, mutta siis vain näköiset, ei ne siitä oikeasti palaudu.
Kuiviin latvoihin auttaa vain sakset.Hoitotuotteet kyllä silottavat ja antavat kiiltoa,mutta kun hiukset pestään,niin vaikutus katoaa.Päänahka on tärkeä pitää puhtaana ja varsinkin jos käytät muotoilutuotteita,on ne pestävä pois päänahasta säännöllisesti.Jos muotoilutuotteet kerrostuvat päänahkaan ja täyttävät hiuskraaterin(siis mistä hius nousee päänahasta)se saattaa estää hiuksen kasvua.Pese syväpuhdistavalla silloin tällöin.
Mulla kasvaa 3kk hiukset noin 5 senttiä. Käyn kampaajalla kolmen kuukauden välein.