Mihin ei kannata muuttaa Oulussa?
Kommentit (9)
Tuiraan, Kaukovainiolle, Rajakylään.
Ei mihinkään, jos sinulla on nuoria lapsia, varsinkin tyttöjä.
Enemänkin kyse on ehkä yksittäisistä taloyhtiöistä kuin kokonaisista kaupunginosista. Mutta yleisesti huonossa maineessa on Kaukovainio, Rajakylä ja Meri-Toppila. Näissäkin kuitenkin ihan rauhallisia taloja myös. Muuttaisiin itse Alppilaan, jos keskustan lähellä haluaa asua.
Rajakylä, Tuira, Puolivälinkangas, Alppila, Haukipudas, Kaukovainio, Hiironen, Heinäpää, Välivainio
Keskusta, Rajakylä, Meri-Toppila, Kaijonharju. Kaketsu vähän siinä ja siinä, on kyllä rauhoittunut aivan valtavasti ostarin purkamisen jälkeen.
Tuira, rajakylä, puolivälikangas, kaakkurissa citymarketin lähiö ja toppilassa dixonin tienoot. Näitä välttelisin kun on rauhallisempiakin seutuja. Kaukovainio nykyään ok, ostari vedetty matalaksi ja spurgukämpätkin saavat saman kohtalon. Hintataso nousee ja juopot siirtyvät muille maille.
Keskusta on jo Kaketsua pahempi. Narkkareita joka nurkilla.
Paljonhan se riippuu minkä ikäistä asuntoa ylipäätänsä haet. Itseä ei saisi suurin surminkaan muuttamaan takaisin 70-90 lukujen välillä rakennettuihin kerrostaloihin
Kaupungin alueelle.