En voi laittaa kaunista kuvaa sateenkaarta Facebook kansikuvaksi
Koska nää lbgtxözw-hihhulit on pilanneet sateenkaaren maineen. Toisinsanoen, en halua samaistua trans-ym hörhöilyyn, homoja vastaan mulla ei mitään ole.
Kuvan ottamisesta on aikaa, mutta on hieno ja sopisi kansikuvaksi.
Kommentit (10)
Voi härreguud, melkein tipautin kukkahattuni tämän kokemasi kauheuden vuoksi!
Järjestetään ap:lle tukikonsertti!
Ihan hirveää tosiaan. Voi ap parkaa. On kyllä ihan aloituksen arvoinen ongelma.
Mä oon joskus miettinyt samaa, että harmi kun hieno luonnonilmiö on valjastettu tähän touhuun mukaan. Surullista 😢
Vierailija kirjoitti:
Mä oon joskus miettinyt samaa, että harmi kun hieno luonnonilmiö on valjastettu tähän touhuun mukaan. Surullista 😢
Niinpä, olisivat valinneet vaikka persereiän mieluummin tunnuksekseen.
Raamatun mukaan jumala loi sateenkaaren taivaalle jotta muistaisi olla tekemättä toista kansanmurhaa.
No ihan hyvin voit laittaa sen sinne. Vai oletko joku nössö, joka miettii vain, mitä muut ajattelee?
Mielestäni Ap puhuu asiaa siinä, että on harmi, kun tietyt porukat onnistuvat omimaan jonkun symbolin liian hyvin omakseen.
Otetaan esimerkiksi Suomen leijona. En ole nössö, joka miettii vain, mitä muut ajattelee, mutta en myöskään halua tulla samaistetuksi ryhmiin, jotka ko. symbolin on omineet.
Muakin ärsyttää sateenkaaren nykyinen merkitys enkö sitä missään 'käytä'. En halua tulla millään tavalla liitetyksi lgbt-porukkaan.
Voi ei. Kai on jo kriisiterapia tilattu?