Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

voiko ahneuden henki periytyä?

Tauski_matkailija
04.06.2019 |

oon huomannut että isän suvussa kaikki miehet puhuvat koko ajan ruoasta ja ovat ahneita. ruoka kalja ja rahanhimo. vaikken oo tekemisissä isän suvun kanssa juurikaan niin itsessäni huomaan saman luonteen- ruoka on aina mielessä ja velikin on 50 kg ylipainoinen ja puhuu vaan ruoasta ja syö 5 kertaa päivässä ja aina herkkuruokaa

sitten tapasin sattumalta kaukaisen serkkuni kesällä jota en edes tiennyt aluksi sukulaiseksi mutt HUOMATTIIN SIInä kaljaa juodessa että meill on sama sukunmi ja kotipaikka sama, onin sukulaisten näköinen . koko ajan juo ja syö ja pummii rahaa.

se on varmaan niin että isien synnit periytyy oikeasti lapsille ja lastenlapsille

kun mummi oli vielä elossa ja käytiin kylässä niin ainoa mistä puhuttin oli "mitä sitten söisitte?" kun just oli lopetettu syöminen

sama jatkuu , syöminen o n päätarkoitus isäni suvussa elämässä, ruoka ruoka ja ruoka

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
04.06.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

fil 3 

18 Sillä monet, joista usein olen sen teille sanonut ja nyt aivan itkien sanon, vaeltavat Kristuksen ristin vihollisina;

19 heidän loppunsa on kadotus, vatsa on heidän jumalansa, heidän kunnianaan on heidän häpeänsä, ja maallisiin on heidän mielensä.

20 Mutta meillä on yhdyskuntamme taivaissa, ja sieltä me myös odotamme Herraa Jeesusta Kristusta Vapahtajaksi,

21 joka on muuttava meidän alennustilamme ruumiin kirkkautensa ruumiin kaltaiseksi sillä voimallaan, jolla hän myös voi tehdä kaikki itsellensä alamaiseksi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kolme yksi