Huhtasaari: "Nykyajan feminismi on pelleilyä"
"Feministit ovat luoneet hirviön, jota ei hallitse enää kukaan. Ennen oli normaalia olla lukuisilla eri tavoilla nainen, nykyään keksitään uusia sukupuolia. Aiemmin feminismi ajoi naisten oikeuksia, nykyään se on pystyttänyt vihan barrikadit, jonka kohteena on valkoinen kristitty mies. Feminismi halveksii juutalais-kristillistä kulttuuria, mutta islamilaisesta kulttuurista ollaan täysin vaiti. Tai oikeastaan jopa puolustetaan naisten oikeutta käyttää huivia, samaan aikaan kuin islamilaisissa maissa jopa miehet ovat protestina pitäneet huivia sympatiseeratakseen naisia. Ruotsalaiset feministipoliitikot pistävät huivin päähän esimerkiksi Iranin valtiovierailulla."
http://laurahuhtasaari.puheenvuoro.uusisuomi.fi/251914-nykyajan-feminis…
Kommentit (5)
Onhan se hulluuden huippu, että feministit kannattavat naisten sortajia. Ja vielä hullumpaa, että kaikki eivät tuota huomaa.
Ei tarvitse olla feministi kannattaakseen tasa-arvoa ja naisten oikeuksia.
En arvosta Huhtasaarta, mutta tuosta väitteestä olen samaa mieltä. Pelleilyä on tosin myös kreationismi.
Vierailija kirjoitti:
Ei tarvitse olla feministi kannattaakseen tasa-arvoa ja naisten oikeuksia.
Kyllä sä naisten tasa-arvoa kannattaessasi aina jossain määrin feministi olet, halusit sellaiseksi sitten identifioitua tai et. :D
L.H. rakentaa sokeasti olkiukkoja ja yleistää feminismin joksikin sen äärisiiven edustamaksi p*askaksi.
Suurin osa feministeistä on järki päässä kulkevia keskilinjn ihmisiä. Vain äänekkäin ja provokatiivisuudellaan huomiota eniten niittävä osa on idiootteja. Kertoo lähinnä Lauran idiotistmista, että haluaa naisena demonisoida naisten tasa-arvoa kannattavan aatteen.
Kyllä konservatiivipopulisti kertoo naisille senkin millainen feminismi näille on sallittua.