Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Työssäkäyviä ulosotossa olevia?
21.05.2019 |
Mulla se vissiin nyt eessä. Voiko maksaa ite, ettei työnantaja saa tietää? Vai saako esimies tietää, jos iso firma ja palkanlaskenta eri kaupungissa ihan? Parempi kyllä olis kun menis suoraan, niin ei otais päähän niin paljon maksaa kun menis suoraan.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Esimies ei tiedä eikä heitä kiinnosta eikä se kuulu heille.
Ulosotolta tulee virallinen määräys palkanlaskuun pidättää tietty osa ja asia sillä selvä. Siitä käy ilmi mistä lähtien. Sinulle tulee samanlainen papru.
Palkanlaskennassa käy niin kova kuhina (ja melkeinpä joka toiselta suomalaiselta lähtee palkasta ulosottomaksuja joten noita lappuja palkanlaskuun tulee harva se päivä joten eipä jaksa kiinnostaa) ELI : joten ei vois kiinnosta vähempää ketään palkanlaskennassa kenenkään palkasta otettavat vähennykset.
Tämä selvä?
Ainakin velkasi vähenee automaattisesti, joten lakkaa murehtimasta asiaa enää yhtään.