Lue keskustelun säännöt.
Olen työkyvyttömyyseläkkeellä ja ahdistaa katsoa täältä parvekkeelta, miten vanhemmat aekevat lapsia läheisestä päiväkodista työpäivän jälkeen
09.05.2019 |
Normaalia elämää.. lapsi tarhaan, töihin, hae lapsi. Minä hoidan aamulla koululaisen liikkelle ja makaan sohvalla syömässä, ehkä teen kotitöitä. Päivähoidossa tyttäreni ei ikinä ollut, vaan lähti kotoa vasta eskariin.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Niinpä, kai sitä itse kunkin pitäisi osata arvostaa sitä, että saa mennä töihin ja saa sitä ennen viedä lapsen hoitoon. Välillä se näinä ruuhkavuosina unohtuu.
Muista kuitenkin, että muiden terveys ja työkyky ei ole tehnyt sinua sairaaksi. Ja toisekseen, jokaisella meillä on ristinsä, varmasti on myös muita työkyvyttömiä, mutta he eivät sattuneesta syystä sinne parvekkeellesi näy.