Miksi kansalla ei ole pitkä jänteisyyttä? Ensin tuhotaan talous loperöllä politiikalla ja sitten kiroillaan kun laitetaan taloutta kuntoon.
Nyt taas punaista politiikkaa ja talous tuhotaan kuten ennenkin. Kuten ennenkin kutsutaan oikeistohallitus laittamaan talous kuntoon ja kiroillaa niitä leikkauksia. Ja taas kun asiat on kunnossa, ne perseillään uudestaan.
Miksi näin?
Kommentit (3)
Olipa tosiaan fiksua yksityistää muunmuassa kaikki ja ohjata rahat veroa tuottamattomille tileille pitkin maailmaa. Istukoon kokoomus nurkassa siitä hyvästä ja kepun p*rkeleet hiljaisina yhtiömiehinä hallituksessa Sipilän virneestä huolimatta. Sinisistä ja emäpuolue persuista päästiin jo eroon, luojan kiitos.
Ymmärrätkö että ei viedä niiltä joilla tuskin rahat riittää elämiseen vaan tarvitaan oikeuden mukaisuutta eli veroja nostetaan ja kaikki osallistuu näihin talkoisiin.
Köyhien kyykyttäminen saa loppua ja mitä vanhuksille on tehty.
Yritä hyväksyä asia.
Suomi on kärpäsen kakka maailmantalouden laineilla, aktiivimallit ja kikyt eivät siinä paljon paina. Helppoa oli kun oli noususuhdanne, nyt alkaa taas lasku. Fiksua kokoomukselta jäädä oppositioon lällättelemään.