Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

kuinka imetyksestä pulloruokintaan?

22.07.2008 |

Hei. Voisiko joku kertoa kuinka minun pitäisi toimia kun haluaisin lopetella imetystä ja siirtyä pulloruokintaan? Kuinka menetellä niin, että rinnat tottuvat ja vauva oppisi juomaan pullosta.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
22.07.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

aloin antamaan joka toisen syötön pullosta, joka toisen rinnasta. Tosin vauva oli saanut yhden satsin maitoa pullosta kerran päivästä jo syntymästä saakka. Kannattaa antaa jonkun toisen hoitaa pullosyötöt jos mahdollista ja kyllä ne nälkään juo mistä vaan kun on pakko. Kannattaa myös kokeilla erilaisia pulloja, esim ne ainun pullot eivät ole kovin hyviä. Itse olen aloittanut tämän pulloruokintaan totuttelun tosin jo aikaisin, eli n 2kk tienoilla

Vierailija
2/2 |
22.07.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä ei ikävä kyllä ollut mitään ongelmia pullon kelpaamisen kanssa, joten olen itse huono neuvomaan, mutta Korvikemutsit-foorumilta löydät varmasti hyviä vinkkejä ja voit kysellä niitä lisääkin:

[http://www.phpbbplanet.com/forum/index.php?mfor...|http://www.phpbbplan…]

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla