Mikä kauhuleffa??
Näin joskus viime vuonna(?) trailerin leffasta jossa jotkut mùrhaajat/murháaja tunkeutuu jonkun taloon ja poliisit ei jostain syystä pääse paikalle. Poliisi(?) kuitenkin saa jonkun etäyhteyden talon kameroihin kai, että näkee missä mûrhaajat menee ja antaa puhelimesta neuvoja uhrille miten tämän pitää pakoilla niitä... En muista leffan nimeä ja haluaisin sen nyt katsoa..
Tietääkö kukaan?
Kommentit (8)
Juu ei ole Panic Room, kiitti kuitenkin. :) Leffa jota mietin on muistaakseni tosiaan aika tuore. - Ap
Oliko siinä Nicholas Cage? Ja Nicole Kidman? Roistot ottaa perheen panttivangeiksi kotona.
Eikun hetkinen, Halle Berry? Berry näyttelee hätäkeskuksen puhelimeen vastaavaa työntekijää. The Call.
En tiedä mikä leffa, mutta neuvoisin kirjoittamaan tuota kertomaasi juonta googlehakuun englanniksi. Toivottavasti löydät vastauksen. tule kertomaan sit tänne, muakin kiinnostaa.
Vierailija kirjoitti:
Oliko siinä Nicholas Cage? Ja Nicole Kidman? Roistot ottaa perheen panttivangeiksi kotona.
Eikun hetkinen, Halle Berry? Berry näyttelee hätäkeskuksen puhelimeen vastaavaa työntekijää. The Call.
Ei ole kumpikaan noista. Kirjoitan juonen enkuksi ja tulen kertomaan kunhan löydän. :) -ap
Leffan nimi oli niinkin uniikki kuin Home Invasion ! 😂 aloin siis kirjoittamaan juonta googleen englanniksi, jolloin muistin. :D Eli Home Invasion vuodelta 2016
- Ap
Hyi olen myös nähnyt tuosta trailerin ja sen perusteella on ahdistava. Vihaan noita home invasion-leffoja.
Ei tule mieleen tähän hätään muita kuin Panic Room, mutta se ei kyllä ole kauhua eikä ainakaan viime vuoden vaan paljon vanhempi. Toivottavasti keksit mistä pätkästä oli kyse.