Kokemuksia bakteeriperäisestä ripulista?
Siis tämä on aivan yhtä h*lvettiä. Mitään ei uskalla syödä ja juominenkin tuntuu pahalta kun maha möyryää koko ajan :(
Kommentit (10)
Mitä iloa sinulle on toisten kokemuksista, eikö omassakin ole jo ihan tarpeeksi?
Ei tainnut olla päivän sytyttävin keskustelunaihe tämä.
Vierailija kirjoitti:
Mitä iloa sinulle on toisten kokemuksista, eikö omassakin ole jo ihan tarpeeksi?
Vertaistuki ja hyvät vinkit olisi ihania :) -ap
Ihan hyviä kokemuksia, suosittelen! :)
Vierailija kirjoitti:
Ihan hyviä kokemuksia, suosittelen! :)
Meidän perheessä oli huonot kokemukset. Tein valituksen ja sain rahat takaisin. Asiakaspalvelukin oli tympeää.
Mistäs tiedät onko bakteeri vai virus? Kysyitkö ripulilta?
Joskus sain kampylobakteerin ulkomailla. Oli kyllä aika karseaa. Kuumettakin oli, niin olo oli todella kurja. Lähti kuitenkin antibiooteilla aika nopeasti.
Ei nyt ehkä kuitenkaan ollut mikään sellainen kokemus, johon olisin silloin tarvinut mitään vertaistukikeskustelua. Ihan vaan riitti, että kävin lääkärissä jättämässä ulostenäytteen ja sain seuraavana tai sitä seuraavana päivänä oikeat antibiootit.
Kakkaa tulee pönttöön lyhyin väliajoin, vatsaa kouristaa, pyllyposket on palaneet happamasta tuotoksesta vereslihalle, kirvelee.
Sellaisia kokemuksia. Auttoiko?
R.I.P. Uli on löysää kakkaa.