Kauanko seurustelusuhteessa yleensä kestää se vaihe kun ollaan koko ajan toisessa kiinni?
Kommentit (15)
Meillä ei ole koskaan ollut sellaista nykyisessä suhteessani, mutta oonkin jo yli 40. 10 vuotta nuorempana aloittaessani (toisen) suhteen, taisi olla tuollaista, ettei olisi malttanut olla erossa. Vähän surullista että en osaa enää kokea tuota, totta kai mahdollisuus on että mieskin on väärä tuohon kokemukseen.
Sitähän sä kysyit.
Ei ole vielä tullut suomalaista naista vaistaan jolla olisi tuollainen vaihde. Järjestään kaikki on jotenkin kylmiä elleivät sitten ole humalassa. Ei Suomessa oikein näytetä tunteita. On ''homoa''.
Sanoisin että kausittain menee. Nyt ollaan oltu miehen kanssa kimpassa 4 vuotta, ja pitemmän"kylmemmän" kauden, (eli kun oli kiirettä ja rankkaa elämäntilannetta) jälkeen ollaan taas oltu kuin kyyhkyläiset ja kanit :) :) :)
Päivän. Sitten on aika lähteä omien projektien pariin.
Riippuu kuinka paljon on mahdollista nähdä... Muutama kuukausi - tai pitempään jos välimatka on itsestä riippumattomista syistä pitempi.
Meillä on nyt kesti ehkä vajaan vuoden. Mutta paljon tehdään vieläkin yhdessä, ihan päivittäin ja tykätään fyysisestikin nyhjätä kylki kyljessä. Välillä ollaan kuitenkin erossakin, esim. kohta mies poissa matkoilla melkein 3 vkoa.
me ollaan nyt oltu porukoissa 6 vuotta katsotaan koska tuo vaihe loppuu
Kyllä meillä sitä vaihetta vieläkin esiintyy, pian 5 vuotta ollaan oltu yhdessä.
Toisessa kiinni?? No kauan siinä yleensä kestää, että jää pettämisestä kiinni? :(
Vierailija kirjoitti:
Sanoisin että kausittain menee. Nyt ollaan oltu miehen kanssa kimpassa 4 vuotta, ja pitemmän"kylmemmän" kauden, (eli kun oli kiirettä ja rankkaa elämäntilannetta) jälkeen ollaan taas oltu kuin kyyhkyläiset ja kanit :) :) :)
Samaa mieltä. Meillä takana 14 yhteistä vuotta.
Varmaan joku puoli vuotta meni niin, että vietettiin kaikki mahdollinen vapaa-aika yhdessä ja "kyhnättiin". Kyllä vieläkin 3 vuoden jälkeen on läheisyyttä ja tehdään paljon yhdessä kaikenlaista, mutta on myös tietenkin omia menoja jonkun verran...
Meillä kesti kaksi vuotta..ei riidelty mistään ja koko ajan kyöhnättiin toisissamme kiinni. Voi sitä ihanaa onnen aikaa! Nyt ollaan oltu kimpassa 18v. Onnellisia ollaan edelleen, mutta arkisella tavalla. Perhe ollaan perustettu, kinataan ja välillä riidelläänkin. Nauretaan kyllä vastapainoksi paljon!
Meillä on nyt kestänyt 2kk, enkä tätä ennen uskonut tällaiseen läheisyyteen miehen kanssa. Mieheni ei ole ennen ollut varsinainen romantikko, mutta tapaamisemme kaivoi molemmista sellaisen esiin. Koko ajan tekisi mieli olla sylikkäin ja silitellä toista. Arki tulee varmasti jossain vaiheessa vastaan, mutta nyt nautin vain siitä, että olen löytänyt ihanan miehen rinnalleni.
3kk