Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

leikkipuistoja helsingin keskustassa/töölössä

20.05.2006 |

hei,



ollaan tulossa ensi viikolla ulkomailta suomeen lomalle 1v4kk taaperon kanssa. eka viikko asustetaan sukulaisten luona etu-töölössä. he ovat lapsettomia eivätkä ole perehtyneitä puistojuttuihin.



osaisiko joku neuvoa kivoja leikkipuistoja siitä lähistöltä? varsinkin vauva/taaperokeinu olisi kova juttu, sellaisia ei täälläpäin ole.



muutkin vinkit tervetulleita. kiitos jo etukäteen!



t.expatti

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
20.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Varmaan uusin ja paras on Ilmarinkadun ja Sammonkadun kulmassa lähellä kauppista. Myös Väinämöisen kentän lähellä on puisto vähän rauhallisemmassa paikassa. Lisäksi on pieniä puistoja kadunkulmissa siellä täällä.

Vierailija
2/3 |
20.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

En kyllä muista noita katuja, että sen paremmin osaisin sanoa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
21.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hesperiankatujen välissä Runebergin- ja mechelininkatujen välillä. Siellä on myös sisätilat esim. wc. Ja hiekkaleluja talon puolesta arkisin klo 17 asti. Pienen kanssa kannattaa mennä aamupäivällä, koska iltapäivällä paikka on täynnä pieniä koululaisia.