Mitä vikaa on tavallisuudessa?
Olen hyvin tavallinen ihminen ja viihdyn hyvin tavallisessa elämässäni.
Ne, jotka eivät halua olla tavallisia: Mitä vikaa on tavallisuudessa?
Kommentit (12)
Kaikkihan arvostelevat tavallisuutta eikä kukaan pidä itseään tavallisena, paitsi ehkä sinä.
Kuitenkaan kukaan ei halua olla tavallisuudesta poikkeava jos vaikka katsotaan vaate-, tai mitä tahansa muotia..
Sä olet oikeastaan tavallisesta poikkeava siinä että viihdyt ja haluat olla tavallinen :)
Palstaslangilla tavallinen tarkoittaa syrjäytynyttä miestä.
Muo ei yhtään haittaa mun tavallinen elämäni, vain tylsillä tyypeillä on tylsää.
Minäkin olen tavallinen ja viihdyn erittäin hyvin tavallisessa elämässäni. Ehkä tällainen ei olekaan harvinaista.
Kaikki me olemme tavallisia, ihan kaikki.
Ei täältä yksikään erotu kovin ihmeellisesti toisestaan. Ehkä jotain hiusten väriä, vaatetusta tai asennetta voi yrittää muuttaa, mutta siinäpä kaikki.
Vierailija kirjoitti:
Kaikkihan arvostelevat tavallisuutta eikä kukaan pidä itseään tavallisena, paitsi ehkä sinä.
Kuitenkaan kukaan ei halua olla tavallisuudesta poikkeava jos vaikka katsotaan vaate-, tai mitä tahansa muotia..
En tunne yhtäkään ihmistä, joka arvostelisi tavallisuutta. Kaikki ystäväni ja tuttuni pitävät itseään tavallisina, vaikka ehkä joidenkin silmissä he eivät sellaisia olekaan.
Voi olla, että joku ei pitäisi minua tavallisena aika voimakkaan persoonani takia, mutta toisaalta taas minut tuntevat ovat siihen tottuneet ja omasta mielestäni olen ihan perustavis.
Vierailija kirjoitti:
Palstaslangilla tavallinen tarkoittaa syrjäytynyttä miestä.
Muo ei yhtään haittaa mun tavallinen elämäni, vain tylsillä tyypeillä on tylsää.
Höpö höpö poikapieni, ei ole olemassa mitään tuollaista palstaslangia, jossa tavallinen tarkoittaisi syrjäytynyttä! Ei todellakaan olen palstaillut täällä 18 vuotta.
En mitenkään sano, että suurin osa ihmisistä arvostelisi tavallisuutta. Mutta ei se ihan harvinaistakaan ole, että joku korostaa omaa ainutlaatuisuuttaan ja puhuu siitä miten ei halua olla tavallinen. Tunnen useita tällaisia ihmisiä. Ja siitäpä sitten tuo kysymys, että mitä vikaa on tavallisuudessa.
Ap
Tavallinen ei ole kiinnostava. Nykyään pitää olla vähän extremeä 👍
Koen, että olen joka mittarilla poikkeuksellinen. Siinä mielessä tavallisuus kuulostaa hyvältä ja turvalliselta vaihtoehdolta. Tavallisuus ei tarkoita mielikuvituksettomuutta tai tylsyyttä.
Mä ainakin viihdyn tavallisena. Tänäänkin oli farkut, maiharimokkasaapikkaat, farkut, toppatakki ja pieni käsiveska, ei merkkilaukku. Sellanen yksivärinen nahkainen. Tukka ponnarilla. Kokeilin silmälasiliikkeessä aurinkolaseja sellaisen pyntätyn 5kymppisen rouvan vieressä. Sillä oli blondattu tupeerattu tukka ja miljoona kullanväristä pukukorua ja kristallisormusta. Ja tietysti Luis Vuitton laukku. Kopio. Oltiin niin varakasta että..
Hän sai kyllä hyvää palvelua. Minä siinä tavallisena tossukkana en saaanut myyjältä huomiota. Nauratti asia . Tiedän että olen 10 kertaa varakkaampi kuin se meikkimaija. Tunnen hänen taustansa mutta ulkonäkö on kuin suoraaan Las Vegasista.
Olen kuitenkin mielummin ite "tavallinen"
It's boring.