Kaksi viikkoa aikaa juhliin, millaisella ruokavaliolla ja liikunnalla näyttäisin mahdollisimman hoikalta ja hyvältä?
Joo, tiedän ettei tässä ajassa kummemmin ihmeitä tehdä eli siitä ei tarvi viisastella. Mutta kysymys siis otsikossa ja lähtötilanteena että ruokavalio täysin retuperällä tällä hetkellä eli sikäli turvonnut ja ”helppo” lähtökohta tehdä edes jonkinlaista parannusta?
Kommentit (6)
Satsaa enemmän hiusten kuntoon, kynsiin ja meikkiin. Valitse kaunis puku, missä tunnet olevasi viehättävä.
Ihan oikeasti sinun oma sisäinen iloinen mielesi tekee sinusta kauniin. Kukaan ei huomaa, oletko 0,5 kiloa kevyempi tai et.
Jätät pois kaiken mikä aiheuttaa sulla turvotusta. Itselläni nämä olisi viljat ja sokeri. Syö sopivasti hyvää rasvaa ja juo paljon vettä.
Vierailija kirjoitti:
Millainen ihminen ei tiedä vastausta?
Millä tavalla tämä oli mielestäsi kehittävä vastaus?
En usko karppaamiseen minään pysyvänä elämäntapana mutta kyllä se nopeasti vaikuttaa, jos haluaa pikakuurin. Minulta lähtee hiilarit karsimalla ja muutenkin hieman kevyemmällä syömisellä helposti muutama kilo parissa viikossa. Se näkyy nimenomaan kasvoissa. Päivää paria ennen h-hetkeä panosta nesteen poistoon eli melonia, ananasta, vihreää teetä jne. Suolan jättäminen kokonaan pois auttaa myös turvotukseen.
Kunnon hikiliikunta toki auttaa myös pöhöön ja fressaa ihoa.
Käy ajoissa kosmetologilla esimerkiksi mikrohionnassa tms. Kampaajalla kannattaa tietysti myös käydä.
Millainen ihminen ei tiedä vastausta?