Kuolleeksi julistettu nainen heräsi henkiin Norjassa
Kylmettynyt nainen löydettiin lumikasasta makaamasta Norjan Moldesta, ja hänet kuljetettiin sairaalaan. Elottoman oloinen nainen julistettiin sairaalassa kuolleeksi.
Poliisi tuli tekemään naiselle sairaalaan rutiininomaista tarkastusta, jolloin tapahtui yllättävä käänne.
Norjan TV2 raportoi, että nainen alkoi liikkua, minkä lisäksi hän piti ääntä. Poliisit ilmoittivat asiasta sairaalan henkilökunnalle, ja elvytystoimenpiteet aloitettiin. Nainen selvisi hengissä, ja poliisin ei ollut enää syytä jatkaa asian tutkimuksia.
Kolme päivää myöhemmin nainen sai kirjeen, jossa hänelle ilmoitettiin, että tapauksen tutkinta on lopetettu.
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006038783.html
Järkyttävää!!!
Minua ihmetetty tuo, että poliisi lopetti tutkimukset. Miksi se nainen lojui siellä lumihangessa? Sen olisi voinut tutkia.
Tuo juttu häiritsi mua todella paljon, kun kaikki aikaan liittyvät asiat loisti poissaolollaan. On selkeesti vanhempi juttu, mutta kuinka vanha. Kiinnostaisi tietää kuinka tuo nainen jaksaa nyt ja puolen vuoden päästä. Pystyykö tuollaisesta hypotermiasta täysin paranemaan?