Annan protestiääneni Ilja Janitskinille eduskuntavaaleissa
Meni syteen tai saveen, mutta äänelläni haluan osoittaa, että olen totaalisen kypsä kestämättömään maahanmuuttopolitiikkaan ja valheisiin. Ketä sinä aiot äänestää?
Kommentit (11)
Silleinhän se homma muuttuu juu, että antaa protestiäänen jollekin pellelle, joka ei edes pääse eduskuntaan eikä siis voi vaikuttaa asioihin.
Persut on ääni kokoomukselle ja kansan kyykyttämiselle. He eivät voi muuttaa edes ainoaa lempilastaan maahan muutto politiikkaa yksin vaan ovat sidoksissa kansainväliseen politiikkaan kuten muutkin. Maahanm uutto politiikan takia ei kannata ainakaan tuhlata ääntään persuihin ja siten antaa oikeasti ääni kokoomukselle.
voisin äänestää Ilja janetskya jos hän olisi vaaliliitossa esim PS kanssa
Se huru-ukko on sanonut osallistuvansa vaaleihin saadakseen vietyä ääniä persuilta. Kantaa kaunaa Halla-aholle.
Voisin läpsiä Iljaa poskelle isolla, pesemättömällä mulkullani. Plits, pläts.
riikka purra, persu.