Mestari tulee, oletko hänen arvoisensa?
Mestari todella tulee laittamaan sosiaaliturvan(kin) kuntoon. Sosiaaliturva tulee muuttaa osallistavaksi. Esim. niin, että jos olet päivässä kahdeksan tuntia perkaamassa tienpiennarta tai lapioimassa hiekkaa, saat 10 euron ruokakupongin kauppaan. Ja kupongilla ei saa ostaa tupakkaa eikä alkoholijuomia. Loppuu se sohvakaljoittelu.
Kommentit (11)
Niin ja sinä huudat suomalaisille veteraaneille "rajat auki", 12 vuotiaille lapsille huudat "haarat auki", ja työtä tekeville perussuomalaisten äänestäjille huudat "lompakko auki".
Noinhan siinä käy. On muistettava, että tämän hallituksen työvoimapolitiikka oli suoraan mestarin kynästä. Niin tuli aktiivimalli sun muut.
Kuka niistä neljästä mestarista? Pave, Kirka, Hector vai Pepe? Ei näistä kukaan kyllä ole mukana politiikassa, mutta Hectorilla on kyllä teräviä kantaaottavia lauluja
Kulttisi "mestari" voi tulla ap vaikka naamallesi. Ketään muuta ei kiinosta.
Halleluja, vapahtaja saapuu, hoosiannaa, hoosiannaa!
Nää on tyypit hei vaalit, eikä herätyskokous...
Miksi suvaitsevaiset pitävät oviansa lukittuina?
Ihmiskunnan maailmankaikkeuden avain on kadonnut! Äänestäkää keskustaa! Illan jalkapallo ottelu subtv:ssä! Nauttikaa! Älkää menköö kavereiden kotiin jos kaverit ovat jättäneet kotinsa tyhjäksi!
Älkää matkiko varastavaa demokratiaa!
Varastaminen on ihmiskunnan pahuuden lähde ja jokainen varas tulisi rinnastaa pedofiliaan.
Pelatkaa jalkapalloa ja varastakaa pallo vastustajilta jalkapallo kentällä!
FairPlay Japan!
Ihmiskunnan maailmankaikkeuden avain tulee lentäen jalohopea autolla eurooppaan soturien kanssa jos varastaminen yltyy varastamiseksi Finlandiassa!
Vierailija kirjoitti:
Miksi suvaitsevaiset pitävät oviansa lukittuina?
Siks ettei sekakäyttäjät käy viemässä kamoja.
Vierailija kirjoitti:
Miksi suvaitsevaiset pitävät oviansa lukittuina?
Pelottaa, että sohvalta löytyy muuten sinisten, tai persujen ehdokas. :'(
(Onneksi ne kuvat ja videot rupee olemaan poistettu internetin ihmemaasta, eikä ne enää hyppele silmille joka käänteessä)
hahaha... demarit paniikissa. Kaikki epätoivoisimmatkin keinot käyttöön ilmeisesti. tsiisus.