Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

1 v 9 kk läpsii ja puree

Vierailija
18.05.2006 |

Ahdistaa, en haluaisi enää mennä lapseni kanssa puistoon ollenkaan, kun aina sama juttu: lapsi heittelee hiekkaa muiden päälle, lyö lapiolla, läpsii, tönii.. Joka kerta puutun asiaan, kiellän, käsken pyytämään anteeksi (minkä lapsi tekeekin) ja jos ei muu auta, lähdemme kesken kaiken kotiin. Tuntuu kuitenkin tosi pahalta, kun saa muilta äideiltä pahoja katseita osakseen. Lisäksi mietityttää, miksi pieni ihminen on näin aggressiivinen, kun kotona ei huudeta eikä tapella ja lapsi saa paljon hellyyttä ja huomiota osakseen. Kohtalotovereita? Neuvoja? Vinkkejä?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
18.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

tosin ei juuri milloinkaan tehnyt sitä vieraille lapsille vaan pikkuveljelle..yritettiin hyvällä, pahalla, ei reagointia..ja kaikki mahdolliset vaihtoedhot, mikään ei auttanut ja sit yksi päivä se vaan loppu. Tosin sitä kesti varmaan vuoden

Vierailija
2/2 |
18.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meidän 2,5 vuotias on tehnyt samoin vuoden verran...kaikki keinut ja liukumäet on mun,tönäsee jos joku tulee " tielle" kotona ei kukaan saa koskea " hänen" leluihin jne..=)) nyt on onneksi alkanut ymmärtämään kun oikein " keskustellaan" miksi niin ei tehdä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi viisi yhdeksän